Stylový interiér a jeho kouzlo v historickém bytě

14. 8. 2019

I historický byt se může stát vašim vysněním domovem...

Koupě většího zděného bytu před rekonstrukcí  postavila mé kliebty před velkou výzvu.

Největší, ale zárověň nejkrásnější dominantou obývacího pokoje jsou nepochybně 100 let stará kachlová kamna.

Vzhledem k tomu, že postavit se této výzvě chtělo hlavně zkušenosti, mladý pár mě oslovil s žádostí o pomoc s rekonstrukci, toho velmi krásného bytu. Vznikl tak jednotný styl s  ideální dispozicí, barevným a materiálovým řešenímZárověň se nám podařilo dodržet výši stanoveného rozpočtu.

Měla jsem velkou radost, že mladá rodina upřednostnila dobovou atmosféru zvýrazněním stylového interiéru před rekonstrukcí směrem k až zbytečně často používané moderně. Společně jsme se pustili do myšlenky vrátit rekonstruovaným prostorům duši. Dodat a zdůraznit původní prvky korespondující s historickým stylem celého objektu.

Hlavní místnost tvoří obývací pokoj s historickými kachlovými kamny. Podlahy a vysoké stropy jsme zdůraznili dekoračními lištami a atmosféru luxusu dotvořili závěsy kolem oken. Velmi kvalitní nábytek v třešnové dýhy pochází z rodinné truhlářské dílny.

Sněhobílá kuchyňská linka s masivními dvířky se stala středobodem kuchyně v které se nachátí i jidelní čast. Abychom rozšířily odkládací plochy a udělali tak vaření uživatelsky pohodlnější, protáhli jsme dubovou pracovní deskou až pod okno.

Maximálního prosvětlení ložnice jsme docílili pomocí stylových tapet s válečkovým vzorem a dekoračními lištami pod stropem. Elegantním prvkem se stal křišťálový lustr a stolní lampy od českého výrobce z Nového Bydžova.

 

Zásadní proměnou v kuchyni i koupelně prošel vstup. Vchod do koupelny z kuchyně jsme v rámci komfortu a jednoduchosti užívání zrušili a nyní se vchází do místnosti přímo z chodby. Úzký prostor v koupelně jsme opticky vyřešili nikou a vestavným zrcadlem s masivním rámem.

 

Dbali jsme na variabilitu osvětlení tak, aby se mohla klientka ráno nalíčit a večer relaxovat ve vaně u přímého led bodového osvětlení v teplém tónu od výrobce Thornlighting. Zajímavostí se pak stávají obklady v imitaci techniky Majolika, která pochází ze Španělska a sahá do 15 století. Keramika má bílou glazuru s malpovanými rostlinnými motivy.  Dubový koupelnový stolek je pak výrazným prvkem koupelny a nechali jsme ho vyrobit na zakázku.

Mimo tvorby návrhu celého konceptu jsem dohlížela i na kompletní řemeslnou realizaci. Mým dlouhodobým cílem je rozšiřovat klasickou atmosféru stylových interiérů do historických domů, kam se často hodí mnohem více než moderní styl současbých designů interiérů pro novostavby a bytové komplexy.

Líbí se vám stylové interiéry?
Sjednejte si nezávaznou schůzku.

 

Zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace